Co roku, po zakończeniu zbiorów, około 25.000 ton bananowców ląduje w jarach i parowach hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. Teraz naukowcy, których badania finansowane są ze środków unijnych, pracują nad nową technologią mają
To już pewne – program dopłat z NFOŚiGW ruszy w 2013 r. i potrwa do 2018 roku, a jednorazowe wsparcie dla osób budujących mieszkanie będzie niemal dwukrotnie większe niż zapowiadano i wyniesie do 50 tys. zł brutto dla&
ENERGA otwiera pierwsze ekologiczne Biuro Obsługi Klienta. Do jego modernizacji i wyposażenia zostały użyte przyjazne środowisku materiały. Wkrótce w innych miastach powstaną kolejne takie placówki. Grupa ENERGA to największ
Choroby żołądka u gadów bez związku z łapczywym połykaniem[Data: 2011-06-01]Węże i gady znane są ze swojej zdolności do pochłaniania posiłków za jednym zamachem i chociaż można byłoby przypuszczać, że powoduje to s
„Kubusiowi Przyjaciele Natury” – zapisy do XIV edycji największego ogólnopolskiego programu edukacyjnego na temat ekologiiEdukacja ekologiczna dzieci – dlaczego jest ważna i jak to robić? Rozmowa z Tomaszem RożkiemDział
Sektor ICT odpowiada za 1,4% światowej emisji dwutlenku węgla, ale ma możliwość 15% redukcji w innych sektorach, takich jak energetyka, przemysł czy transport. Jeśli sieć 5G zostanie wdrożona w taki sam sposób, jak poprzednie
2 lutego br., Minister Gospodarki, Waldemar Pawlak, spotkał się w Kopenhadze z przedstawicielami największych duńskich firm działających w Polsce. Grupę Rockwool reprezentował na spotkaniu Gilles Maria, Wiceprezes i Dyrektor Fi
Jednym z warunków wstąpienia Polski do Unii Europejskiej było zlikwidowanie do 2009 roku wysypisk śmieci nie spełniających podstawowych norm ekologicznych. Polska zobowiązała się do stworzenia nowoczesnej i skutecznej po
Już po raz piąty mali pacjenci będą mogli choć na chwilę zapomnieć o trwającym leczeniu biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla szkół i świetlic przyszpitalnych, organizowanym przez Spółkę Magellan. W t
Informacja Prasowa AlmetteLipiec 2017Sezon na… ogórki!Odbyło się kolejne spotkanie Smaki Sezonu AlmetteZa nami drugie spotkanie z cyklu Smaki Sezonu Almette. Tym razem wszyscy uczestnicy mogli powiedzieć „Zielono mi!”, bo